
Anna FOŘTOVÁ vedoucí týmu Energetika, KPMG
Anna Fořtová absolvovala obor jaderná energetická zařízení na Fakultě strojní Českého vysokého učení technického v Praze a tématu energetiky (jaderné i klasické) se věnuje celou svou profesní dráhu. Ta vedla od akademické sféry přes Mezinárodní agenturu pro atomovou energii až po Energetický regulační úřad a Ministerstvo průmyslu a obchodu. Nyní působí v poradenské společnosti KPMG, kde vede tým energetiky a spolu se svými kolegy se zaměřuje na témata jaderné energetiky, moderní energetiky nebo témata spojená s distribucí elektřiny.

Minhwan CHANG Chief Representative of KHNP Prague Office
Pan Minhwan Chang působí jako vedoucí představitel pražské kanceláře KHNP, kde vede a koordinuje úsilí KHNP při prosazování nových jaderných projektů v České republice. Od svého nástupu do KHNP v roce 2002 získal pan Chang rozsáhlé odborné znalosti v oblasti provozu jaderných elektráren a rozvoje mezinárodních projektů. Zejména v roce 2011 sehrál klíčovou roli při triumfální realizaci projektu výstavby JE Barakah v SAE, kde byl odpovědný za školení personálu ENEC a příprav na uvedení do provozu. V roce 2014 pan Chang významně přispěl ke globální jaderné bezpečnosti tím, že působil jako Peer Reviewer v tokijském centru WANO, čímž podpořil bezpečný provoz JE po celém světě.
V poslední době zaměřil pan Chang své úsilí výhradně na expanzi zámořského jaderného sektoru v Evropě, což podtrhuje jeho odhodlání rozvíjet toto klíčové odvětví.

Juyoul KIM Professor & Dean of External Affairs, Kepco International Nuclear Graduate School, Co-Leader of the Czech-Korean Nuclear Cooperation Centre
Profesor Juyoul Kim promoval na Národní univerzitě v Soulu v roce 2002. V letech 1998 až 2000 pracoval dva roky jako výzkumný pracovník ve výzkumné skupině pro likvidaci odpadů KHNP-NETEC. Po ukončení studia nastoupil na tři roky jako postdoktorandský výzkumný pracovník na CENS UCLA. V letech 2005 až 2017 působil jako ředitel oddělení radiačního prostředí společnosti FNC Technologies v Suwonu a na částečný úvazek také přednášel na Dongguk University. V roce 2018 nastoupil na KEPCO International Nuclear Graduate School jako odborný asistent v oboru radiační ochrany a v roce 2022 byl habilitován na docenta. Od roku 2022 působil také jako děkan pro vnější vztahy KINGS a předseda sekce Korea Nuclear Society a člen redakční rady Korejské společnosti pro radioaktivní odpady. Velmi aktivně podporuje mezinárodní spolupráci KINGS s českými, polskými a dalšími univerzitami. Představil myšlenku Česko-korejského centra pro jadernou spolupráci a stane se za korejskou stranu jeho ředitelem.

Jiří MAREK NE•RS 2025 Conference Chairman
Konzultant v oblasti energetiky, jednatel a společník firmy JMM CS spol. s r.o., která pod značkou JMM consulting působí v oblasti poradenství a realizací odborných akcí. Po absolvování Fakulty technické a jaderné fyziky ČVUT pracoval ve výzkumu, v energetice pracuje od roku 1974 (v ČEZ do roku 1996). V posledních více než 30 letech působil jako poradce ministra průmyslu a obchodu pro energetiku, předseda a místopředseda dozorčí rady ČEZu, člen dozorčích rad několika energetických distribučních společností a poradce náměstka ministra financí. V souvislosti s tím se podílel na reorganizaci státní správy v energetice i na formování státní energetické politiky, na založení Státního úřadu pro jadernou bezpečnost a na přípravě privatizace české energetiky. Specializuje se na popularizační publikační činnosti, zejména v jaderné energetice a má rozsáhlé zkušenosti z organizování mezinárodních a specializovaných odborných konferenci a fór. Jeho vyjádření k procesům v energetice jsou uváděné v TV, rozhlase i ekonomických periodikách. V roce 2014 byl zvolen presidentem spolku Jaderní veteráni.

Jan RATAJ vedoucí katedry jaderných reaktorů, Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská, České vysoké učení technické Praze
Jan Rataj absolvoval magisterské a doktorské studium na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze v oboru Jaderné inženýrství. V roce 2001 se stal pracovníkem Katedry jaderných reaktorů, od roku 2005 zde působí jako akademický pracovník. V letech 2008 až 2018 zastával funkci vedoucího provozu reaktoru VR-1 a zástupce vedoucího katedry, od roku 2018 vykonává funkci vedoucího katedry. Je garantem bakalářského studijního programu Jaderné inženýrství. Jako akademický pracovník zajišťuje výuku v oblasti experimentální neutronové a reaktorové fyziky. Věnuje se experimentální a výukové činnosti na reaktorech VR-1 a VR-2 a rozvoji jaderného vzdělávání v ČR. Vedl projekt výstavby podkritického reaktoru VR-2. Spolupracuje s IAEA v oblasti využívání výzkumných jaderných reaktorů a podpory jaderného vzdělávání a výcviku, účastní se misí IAEA zaměřených na hodnocení bezpečnosti výzkumných jaderných zařízení. Je členem Rady Státního ústavu radiační ochrany, v.v.i.

Jan SKOPEČEK místopředseda Poslanecké sněmovny, Parlament České republiky
Jan Skopeček absolvoval ekonomiku a management na Zemědělské fakultě Jihočeské Univerzity v Českých Budějovicích a poté hospodářskou politiku a správu na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze rovněž zde absolvoval doktorské studium (Ph.D.). Z hlediska odborného zájmu se soustředí na dějiny ekonomického myšlení, teorii ekonomické integrace a ekonomii veřejného sektoru. Patří mezi přední ekonomické experty ODS.
V politice působí již dvacet let, od roku 2017 je poslancem a od listopadu 2021 je místopředsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

Branislav VRBAN riaditeľ, Centrum technologického transferu v jadrovej technike, Fakulta elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity v Bratislave
Branislav Vrban absolvoval inženýrská a doktorská studia na Slovenské technické univerzitě v Bratislavě v oboru jaderná energetika, kde následně od roku 2021 působí jako docent. Ve své výzkumné a pedagogické práci se věnuje problematice neutroniky tepelných a rychlých reaktorů, analýz stínění a dozimetrie. V rámci svých zahraničních pobytů působil v CEA Cadarache a v KAERI v Jižní Koreji. Je vedoucím a řešitelem několika národních a mezinárodních výzkumných projektů v oblasti jaderného výzkumu a vzdělávání. Na FEI STU působí jako vedoucí Oddělení jaderné techniky a energetiky Ústavu jaderného a fyzikálního inženýrství a ředitel účelového zařízení Centrum technologického transferu v jaderné energetice.

Petr ZÁVODSKÝ generální ředitel a předseda představenstva dceřiných společností ČEZ, a.s. – Elektrárna Dukovany II, a. s., a Elektrárna Temelín II, a. s.
Petr Závodský nastoupil do ČEZ, a.s. v roce 1994 na JE Temelín během výstavby prvních dvou bloků. Působil, mimo jiné, jako manažer projektu „Nezávislá verifikace a validace software bezpečnostních systémů“. V září 2006 přešel do nově vznikajícího útvaru připravujícího nové jaderné zdroje a byl zodpovědný za technickou část marketinkového průzkumu a přípravu dokumentace pro výběrové řízení. V dubnu 2009 se stal ředitelem útvaru Výstavba jaderných elektráren se zodpovědností za připravované jaderné projekty Skupiny ČEZ.
V současnosti je předsedou představenstva a generálním ředitelem společnosti Elektrárna Dukovany II, a. s., která je dceřinou společností ČEZ, a. s. a jejímž úkolem je příprava, výstavba a provoz nových jaderných bloků v Dukovanech. Dále je předsedou představenstva a generálním ředitelem společnosti Elektrárna Temelín II, a. s. a místopředsedou představenstva ČEZ Bohunice a.s.

Andrej ŽIAROVSKÝ člen predstavenstva a riaditeľ pre strategický rozvoj a medzinárodné projekty, VUJE a.s., Trnava
Vystudoval Strojní fakultu Slovenské technické univerzity v Bratislavě se zaměřením na tepelnou energetiku a na Prague International Business School získal titul MBA. Svoji kariéru začal v letectví a logistice. Od roku 2003 působí v energetice. Byl generálním ředitelem společnosti Alstom Power Slovakia a obchodním ředitelem společnosti Alstom Power Service pro Českou a Slovenskou republiku. Na pozici zástupce ředitele divize pro zakázky pracoval pro italskou energetickou skupinu Enel ve Slovenských elektrárnách. Mezi lety 2008 a 2019 působil v české energetické společnosti ČEZ, a.s. na seniorních manažerských pozicích, jakož i ve statutárních orgánech společností Skupiny ČEZ – Jaderná energetická společnost Slovenska, a.s. a Škoda Praha a.s..
Věnuje se publikační činnosti – je autorem množství populárně-vědeckých článků a podcastů nejen o energetice, ale i o vojenské historii. V současnosti je členem představenstva a ředitelem pro strategický rozvoj a mezinárodní projekty jaderné společnosti VUJE a.s.